Yashar Soft
دنیای دوچرخه سواری من - My Cycling World
آخرين مطالب
لینک دوستان

لباس دوچرخه سواری از سری لوازم جانبی دوچرخه سواری می باشد که تاثیر زیادی بر راحتی و عملکرد دوچرخه سواران دارد. انتخاب البسه ورزشی بدون توجه به سایز آن باعث بروز ناراحتی و افت فعالیت ورزشی در ورزشکاران و بخصوص دوچرخه سواران خواهد شد، بنابراین باید در انتخاب سایز متناسب با بدن خودتان حداکثر دقت را بکار برده و با یک انتخاب صحیح از دوچرخه سواری نهایت استفاده و لذت را ببرید.


دقت کنید که همیشه برای خرید پیراهن، شلوار، شرت و... شخصاً به فروشنده مراجعه و بعد از انتخاب مدل مورد نظر آن را در محل فروشگاه بپوشید و میزان تناسب سایز لباس را با بدن خود مقایسه و در صورت اندازه بودن لباس، اقدام به خریداری آن نمایید.

برای پی بردن به سایز مناسب بدنتان باید به عوامل زیادی دقت کنید که مهمترین آنها عبارتند از دور کمر و دور سینه.
شما می توانید پیش از مراجعه برای خرید سایزهای مورد نیاز خود را با استفاده از متر خیاطی اندازه گیری و در یک تکه کاغذ یادداشت کنید و با استفاده از جدول زیر سایز تقریبی خودتان را بدست آورید و بعد از انتخاب مدل لباس مورد علاقه خود آنرا به همراه یک سایز بزرگتر وکوچکتر از سایز بدست آمده، به تن کنید و در نهایت لباس متناسب با خودتان را انتخاب کنید.
جدول زیر شامل اندازه های مختلف و سایزهای متناسب با آنها برای پوشاک، دستکش و جوراب می باشد.


برای آشنایی با نحوه اندازه گیری صحیح اعضای بدن نیز می توانید از چک لیست زیر استفاده کنید.


توجه کنید با توجه به استایل دوچرخه سواران بر روی دوچرخه که متمایل به جلو می باشند لباس های دوچرخه سواری طوری طراحی می شوند که با خم شدن بر روی دوچرخه شکل زیبا و مناسبی به خود بگیرند و بنابراین مقداری گشادی در پشت لباس و کوتاهی قسمت جلویی لباس ها کاملاً توجیه پذیر و دلیل عدم تناسب با بدن دوچرخه سوار نیست و شما می توانید به استفاده از جدول زیر به اندازه های دقیق لباس های مورد نظرتان پی ببرید.


نشر اختصاصی وبلاگ "دنیای دوچرخه سواری من"


برچسب‌ها: سایز مناسب, لباس, دوچرخه, پیراهن, شورت دوچرخه

[ پنجشنبه ۱ دی۱۳۹۰ ] [ 18:27 ] [ امین ]

.: Themes By Mah Music :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ جهت ارتقای فرهنگ دوچرخه سواری و رفع نیازها و مشکلات فنی و غیر فنی (آموزشی) تمامی دوچرخه سواران و علاقه مندان این رشته ایجاد شده است.
در نوشتن مطالب این وبلاگ به هیچ عنوان از وب سایت ها، وبلاگ ها و منابع فارسی موجود در زمینه دوچرخه سواری استفاده نکرده ام و تمامی مطالب منحصراً از منابع خارجی معتبر می باشد و همواره سعی می کنم تا در جهت افزایش معلومات و دانش دوچرخه سواران عزیز در زمینه های فنی و آموزشی از مطالبی استفاده کنم که جنبه آموزشی و فنی دارند.
امکانات وب

برای عضویت ایمیل خود را وارد نمایید

خبرنامه دنیای دوچرخه سواری من


تماس با ما